Firma Elgro zajmuje się szeroko pojętą automatyką.

Zakres działalności obejmuje:
» przygotowanie dokumentacji,
» dobór aparatury,
» wykonanie szaf sterowniczych,
» wykonanie programu sterującego,
» wizualizację procesu.

Oczywiście jeśli jest takie zapotrzebowanie to może zostać wykonana tylko wybrana cześć – np. program sterujący lub wizualizacja na obiekcie.

Naszą specjalnością jest automatyka kotłowni grzewczych oraz technologicznych w których zastosowanie gotowych modułów sterujących nie przyniesie pożądanych efektów. Przeważnie są to kotłownie ze skomplikowanymi układami lub o nietypowych warunkach pracy jak np. praca kaskadowa kotłów.

Z reguły korzystamy ze sterowników które najczęściej stosujemy. Jednak jeśli jest takie życzenie to możemy wykonać sterowanie oparte na osprzęcie wskazanym przez Klienta. Obecnie trendem w automatyce jest stosowanie sterownika zintegrowanego z panelem operatorskim i rozproszonych modułów wejść/wyjść. Moduły te łączone są z reguły po sieci Canopen, Profibus, SmartWire. Dzięki temu za pomocą jednego panelu możliwe jest sterowanie wszystkimi elementami sieci.

Poza tym zajmujemy się instalacjami elektrycznymi oraz systemami alarmowymi o których można przeczytać w osobnych działach.

Zapraszamy do współpracy

Wszelkie prawa zastrzeżone. Elgro 2011

Projekt i wykonanie: Icomet.pl